09128000922

جشن نامزدی

جشن نامزدی

جشن نامزدی

جشن نامزدی، جشنی است که شروع دوران نامزدی زوج ها را به اقوام و آشنایان دور و نزدیک اعلام می کند.

 اما هرکسی با توجه به سلیقه اش  این مراسم را ساده یا با شکوه برگزار می کند .نوع برگزاری جشن نامزدی بستگی به آداب و رسوم و فرهنگ اعضای خانواده دارد و در ایران از هر شهری به شهر دیگر کمی متفاوت است.

از نکات مهم برگزاری جشن نامزدی می توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

1- تشریفات جشن نامزدی:

تشریفات به معنی تجملات نیست بلکه به عنوان نحوه ی برگزاری مراسم می توان از آن نام برد. برگزاری جشن نامزدی مانند تمامی مراسم های دیگر نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد، از تعیین زمان برگزاری مراسم گرفته تا نحوه ی پذیرایی از میهمانان .از تفاوت های جشن نامزدی و عروسی می توان به برش کیک و هدیه دادن حلقه اشاره کرد.

2- دکوراسیون جشن نامزدی:

جشن نامزدی نسبت به جشن عروسی صمیمانه تر است .به همین دلیل می توان برای دیزاین فضای جشن از سبک های خلاقانه تر و همینطور دیزاین های فانتزی و شاد با گل آرایی خاص استفاده کرد که این میزان دوستانه بودن قابل لمس باشد.

3- انتخاب لباس:

لباس جشن نامزدی باید ساده تر و متفاوت تراز لباس عروس باشد وهرکسی باید با توجه به اندام خود رنگ و مدل آن را انتخاب کند.اگر اندام پری دارید پیشنهاد ما به شما رنگ های تند و کمی تیره مثل سبز و آبی کاربنی است و اگر اندام لاغر و متناسبی دارید بهتر است از رنگ های روشن مانند گلبهی، یاسی، آبی روشن و... استفاده کنید.

4- خرید حلقه ی نامزدی:

حلقه ی نامزدی که از آن به عنوان نشان یاد می شود، باید با توجه به سلیقه ی شما و ظرافت انگشتانتان انتخاب شود . خرید این حلقه یا توسط خانواده ی داماد انجام می شود و یا زوج ها آن را با هم خریداری میکنند . حلقه ی نامزدی نسبت به حلقه ی عروسی معمولا ساده تر و ظریف تر انتخاب می شود  که می توان از حلقه های تک نگین هم استفاده کرد.

5- محل برگزاری جشن نامزدی:

برگزاری مراسم نامزدی معمولا در باغ یا تالار انجام می شود اما با توجه به تعداد میهمانان و سبک مراسم می توان آن را در منزل هم برگزار کرد.