09128000922

جشن حنابندان

جشن حنابندان

جشن حنابندان

یکی از رسوم قدیمی و زیبای مراسم ازدواج، جشن حنابندان است.

حنابندان در کشورهای ایران، هند و ترکیه همچنان مرسوم است .این جشن در فرهنگ های مختلف اسم های دیگری دارد که می توان به حینابنون، انیبندان و حنا گئجه سی اشاره کرد.

جشن حنابندان به منظور آخرین شب حضور عروس در خانه ی پدری در منزل پدر عروس برگزار می شود.

در زمان های قدیم رسم بر این قرار بود که حنا در خانه ی داماد آماده و تزئین شود و با رقص و پایکوبی به منزل عروس بروند .در این مراسم معمولا عروس و داماد به روی دست و پای یک دیگر حنا می گذارند . میهمانان نیز در صورت تمایل از حنای مراسم به نیت خوش یمن بودن استفاده می کنند .اما امروزه استفاده از حنا بیشتر جنبه ی نمادین و تزئینی دارد. پیشنهاد می شود که در صورت تمایل به حنا گذاشتن از یک طراح حنا دعوت شود تا برای عروس و داماد و همچنین میهمانان طرحی زیبا را رسم کند. که به عنوان یک پرفورمنس منحصر به فرد می توان از آن یاد کرد.

هزینه ی حنابندان معمولا به عهده ی پدر عروس و هزینه ی آرایشگاه و لباس به عهده ی داماد است. این مراسم معمولا بعد از شام برپا می شود، اما در صورت تمایل خانواده ی عروس می توانند از همه ی میهمانان و یا اقوام نزدیک با شام پذیرایی کنند.

برای جذابیت بیشتر مراسم بهتر است مکانی بیرون از منزل برای این جشن در نظر گرفته شود. برای انتخاب لوکیشن از گزینه ها و فضاهای سورینو هم می توانید استفاده کنید. طراحان و مجریان سورینو با تزئینات ویژه ی حنابندان و تهیه گیفت های حنا شما را یاری می کند. تیم تشریفات سورینو می تواند در اجرای این مراسم به کمک شما بیاید و از طراحی و اجرا قدم به قدم همراه شما باشد.